Friday, 22 April 2011

ESTP - Portret Promotora

 Jest wielu Promotorów, prawdopodobnie ok 10% populacji, a życie wokół nich nigdy nie jest szare. Są ludźmi akcji. W obecności Promotora wiele zaczyna się dziać: zapalają się światła, muzyka zaczyna grać, zaczynają się gry. Sprytni i pełni radości, Promotorzy zdają się sprawiać, że nawet najbardziej rutynowe czynności stają się ekscytujące. Nie znaczy to jednak, że poświęcają oni wiele czasu na rutynowe zajęcia. Zarówno w pracy, jak i podczas zabawy, Promotorzy rządają nowych zajęć i wyzwań. Są zuchwali i odważni, zawsze optymistyczni, wierzą, że sprawy potoczą się po ich myśli.  Podejmą oni ogromne ryzyko aby dostać się tam, gdzie chcą być. Wydają się być niezmiernie podekscytowani krocząc na skraju przepaści. Czyni to z nich najlepszych administratorów i negocjatorów, zdolnych wychwycić każdy problem, mogą być wybitnymi przedsiębiorcami, zdolnymi do dokonywania transakcji w sposób, w jaki nie potrafiłby zrobić tego żaden inny typ.


Promotorzy mają apetyt na najlepszej jakości rzeczy: najlepsze jedzenie, najlepsze wino, drogie samochody, modne ubrania. Są ekstremalnie obyci w kręgach towarzyskich, znając wielu ludzi, niemalże zawsze wiedzą dokładnie co powiedzieć do większości ludzi, których spotykają. 


Czarujący, pewni siebie i popularni, Promotorzy zachwycają swoich przyjaciół i investorów niekończącym się zapasem historyjek i żartów. Z punktu widzenia innych mają jednak w sobie coś tajemniczego. Żyją chwilą użyczając ekscytacji i nieprzewidywalności ludziom w swoim otoczeniu, jednak rzadko pozwalają innym naprawdę się do nich zbliżyć.


Mają małą tolerancję w stosunku do władzy lub zaangażowania. Jest bardzo prawdopodobne, że opuszczą sytuację, gdzie oczekiwanoby od nich aby nie wychylali się, lub grali drugie skrzypce.


Doskonale rozumieją oni maksymę: "Ten, kto podróżuje szybko, podróżuje sam". Mimo to, nie jest prawdopodobne aby byli oni samotni na długo, gdyż ich zuchwałość czyni ich niezwykle atrakcyjnymi dla wielu ludzi.


źródło: http://www.keirsey.com/handler.aspx?s=keirsey&f=fourtemps&tab=4&c=promoter

No comments:

Post a Comment