Friday, 22 April 2011

INFP - Portret Uzdrowiciela

Uzdrowiciele prezentują światu spokojną i łagodną twarz. Mogą wydywać się nieśmiali lub pełni rezerwy, ale wewnątrz są pogodni i troskilwi bardziej niż pozostałe typy. INFP trzymają pieczę nad życiem wewnętrznym kilku wyjątkowych osób. Ich wielką pasją jest likwidowanie konfliktów, które sprawiają kłopoty jednostkom i dzielą grupy. Uzdrowiciele dbają o zdrowie swoje, bliskich i społeczeństwa.

Mają oni głębokie poczucie idealizmu, które pochodzi od wyczuwania, co jest dobre, a co złe. Pojmują świat jako miejsce etyczne i honorowe, pełne niezwykłych możliwości. Żeby ich zrozumieć, musimy zdać sobie sprawę z tego, że ich głębokie zaangażowanie w czynienie dobra jest prawie całkowicie bezgraniczne i bezinteresowne i inspirując ich ono do nadzwyczajnych poświęceń w imię tego, w co wierzą. Odróżniają sie od reszty ludzi swoją powściągliwością i małą liczebnością (mniej więcej jeden procent populacji),

INFP mogą poczuć się nawet bardziej odizolowani przez swój idealizm. Ich odrębność może dawać im się we znaki w dzieciństwie, kiedy to są często niezrozumiani. Żyją oni w dzieciństwie przepełnionym fantazją – to oni są książętami i księżniczkami z bajek – stosunek, który niestety jest potępiany, albo nawet karany przez wielu rodziców. Wskutek rządań rodziców, aby zeszli na ziemię, Uzdrowiciele zaczynają wierzyć, że bycie marzycielem i fantazjowanie jest czymś złym.


W pracy INFP łatwo przystosowują się, są otwarci na nowe pomysły i informacje, są cierpliwi w stosunku do skomplikowanych problemów i sytuacji, ale nie do zwyczajnych drobiazgów. Są świadomi uczuć innych ludzi i zwykle są w dobrych stosunkach z nimi. Z powodu ich głęboko zakorzenionej powściągliwości, są zadowoleni również pracując samodzielnie. Podczas podejmowania decyzji, Uzdrowiciele słuchają głosu serca. Przejawiają zainteresowanie działalnością naukową i wykazują, podobnie jak pozostali Idealiści, nadzwyczajny talent językowy. Mają dar interpretowania opowieści i tworzenia ich i dlatego często piszą w sposób poetycki. Często słyszą wezwanie do wyjścia w Świat aby pomagać innym. Wydają się być na to gotowi, nawet, jeśli muszą poświęcić swój wlasny komfort.

No comments:

Post a Comment