Friday, 22 April 2011

ESFP - Portret Performera

Performerzy mają szczególną umiejętność, nawet pośród Rzemieślników, aby zachwycać ludzi z ich otoczenia swoim ciepłem, humorem i często nadzwyczajnymi umiejętnościami muzycznymi i komediowymi. W pracy, z przyjaciółmi, czy z rodziną, Performerzy są elektryzujący i pełni radości. Zainteresowanie nimi leży w umiejętności stymulowania otoczenia do oderwania się od pracy i zmartwień, rozchmurzenia się i cieszenia życiem.

ESFP stanowią ponad 10 % populacji. Są urodzonymi artystami, uwielbiają ekscytację grania dla publiczności i szybko znajdują się w centrum uwagi, gdziekolwiek się nie pojawią.

Performerzy nie czują się komfortowo w samotności i szukają towarzystwa innych ludzi, które z resztą łatwo znajdują, gdyż są wspaniałymi towarzyszami zabawy.
Są rozmowni i dowcipni, lubią bawić się słowami. Nic nie jest poważne lub święte na tyle, aby z tego nie żartować.
Lubią żyć na "paśmie jazdy szybkiej", zdają się zawsze znać najnowsze trendy w modzie, muzyce i jedzeniu. Są pełni życia i nie mają zachamowań. Są duszą towarzystwa, zawsze próbując wywołać w innych radosny nastrój.
Talent Performera do cieszenia się zyciem jest na ogół zdrowy, jednakże są oni bardziej niż inne typy skłonni do ulegania pokusom. Uważają, że różnorodność jest smakiem życia, dlatego też są otwarci na próbowanie niemalże wszystkiego, co kryje w sobie obietnice dobrze spędzonego czasu, nie zawsze zważając na konsekwencje.

Jak wszyscy Rzemieślnicy, ESFP są nieuleczalnymi optymistami, "zawsze patrz na radosną stronę" to ich motto i będą unikać zmartwień i kłopotów tak długo, jak to możliwe. 
Są najbardziej szczodrym typem, oraz drugim, zaraz po 
Kompozytorze (ISFP), pod względem życzliwości. Nie są skąpi i mają małe pojącie o oszczędzaniu. Co ich to twoje, dają to, co mają nie oczekując nic w zamian. 

Performerzy postrzegają życie jako wieczny róg obfitości, z którego wypływa niekończący się zapas przyjemności.


źródło: http://www.keirsey.com/handler.aspx?s=keirsey&f=fourtemps&tab=4&c=performer

No comments:

Post a Comment