Thursday, 21 April 2011

ESFJ (portret Zywiciela)

Dla Żywiciela bardzo ważne jest zdrowie i dobre samopoczucie tych, o których się troszczą. Są najbardziej towarzyscy ze wszystkich Strażników, dlatego często sprawują pieczę nad społecznymi instytucjami, jak szkoły, kościoły i różnego rodzaju stowarzyszenia. Gdziekolwiek nie pójdą, chętnie poświęcają swój czas i energię, aby potrzeby innych były spełnione.
Lubią współpracować, są uzdolnieni w utrzymywaniu pracy zespołowej wśród podwładnych, czy pomocników.


Są wyśmienitymi wodzirejami na zabawach, bankietach, balach charytatywnych i tym podobnych. Nie mają sobie równych jako mistrzowie ceremonii, zdolni przemawiać publicznie z łatwością i pewnością siebie. Są wspaniałymi gospodarzami, znającymi wszystkich z imienia. Żywiciele uwielbiają przyjmować gości i zawsze są zatroskani ich potrzebami.


Otwarci, przyjaźni i towarzyscy tak bardzo, że stają się niespokojni, kiedy są odizolowani od ludzi. Uwielbiają rozmawiać i często nawiązują rozmowę z nieznajomymi i z przyjemnością rozmawiają na temat, który akurat przychodzi im do głowy.


Przyjaźń ma wielkie znaczenie dla Żywicieli, a ich rozmowy często dotyczą dobrych wspomnień z przeszłości. Tradycje rodzinne są dla nich świętością i z przyjemnością uczestniczą oni w urodzinach czy rocznicach. Ponadto Żywiciele okazują prawdziwą fascynację nowinami od swoich przyjaciół i sąsiadów.


Są oni skrajnie wrażliwi na uczucia innych ludzi, co sprawia, że są oni prawdopodobnie najbardziej życzliwym typem, ale także powoduje to, iż mogą być nieco skrępowani i martwić się co myślą o nich inni. Kochający i czuli, Żywiciele chcą być kochani w zamian. Mogą być "zmiażdżeni" przez krytykę, a najszczęśliwsi są gdy inni doceniają ich.


Szacuje się, że Żywiciele stanowią około dziesięciu procent populacji.


źródło: http://www.keirsey.com/handler.aspx?s=keirsey&f=fourtemps&tab=2&c=provider

No comments:

Post a Comment